Základní informace o hypotečním úvěru

Pokud přemýšlíte o hypotéce, měli byste se dostatečně informovat o tom, jak získat hypotéku, kolik si půjčit apod. Základní informace se dozvíte v dnešním článku.

Hypoteční úvěr

Tento typ úvěru je dlouhodobý a je zajištěn nemovitostí prostřednictvím zástavního práva, které banka na nemovitost získává. Co se týká získání hypotéky, myslete na to, že ne každá banka hypoteční úvěr poskytuje. Při žádání o hypotéku budete kromě základních dokumentů potřebovat výpis z katastru nemovitostí (osvědčuje vlastnictví nemovitosti, kterou bance zastavujete).

Kolik si půjčit?

Banka vám může ze zákona poskytnout hypotéku do 70 % hodnoty nemovitosti. Zbylé finance musí člověk pokrýt vlastními prostředky. Některé banky nabízejí až 100 % hodnoty nemovitosti, to se však týká především úvěrů k financování nemovitosti.

Poplatky za úvěr

Jelikož je vám zastavena nemovitost, je úroková sazba mnohem nižší než u většiny úvěrů. Co se týká poplatků, banky si účtují největší poplatek za zpracování a vyhodnocení žádosti o úvěr. Poplatek je jednorázový a nevratný, i když vám žádost zamítnou. Účtován může být i měsíční poplatek za vedení úvěru, případně poplatek za změnu podmínek úvěru.

Shlédněte také