Automatizace faktur je jednou z nejsilnějších zbraní moderních e-shopů!

Co jsou pro moderní společnost internetové obchody především? Na tuto otázku by se mohla najít celá řada více i méně obsáhlých odpovědí, ale všechno by se mohlo shrnout především do jednoho jediného slova. Pohodlí.

Internetové obchody vznikly už před desítkami let především proto, aby byla lidem umožněna mnohem pohodlnější cesta k nákupům. Dnes už není problém nakupovat z tepla domova za pár vteřin. Za funkcí internetových obchodů ale stojí celá řada služeb, mezi které patří i automatizace faktur a účetnictví. Ta dokáže zpříjemnit život nejen majiteli obchodu, ale i vám jakožto jeho klientům!

Nikdy nezapomenete na žádnou fakturu

Zásadním faktem, proč je automatizace faktur tak hrozně moc důležitá, je předpokládané množství objednávek na internetovém obchodě. Jsou internetové obchody, kde je pro nás největší množství objednávek v kusech či desítkách za měsíc. Jenže jsou i masové obchody, kde se objednávky točí ve stovkách a tisících denně. V ten moment už by při vystavování faktur čistě ručně mohlo docházet k celé řadě komplikací, a především zapomenutých faktur.

Na papíře se ztratí velice lehce, v systému ale ne!

Další zásadní výhodou oproti předchozím funkcím je možnost kompletní digitalizace faktur. Kdykoliv je faktura na papíře, tak se ztratí velice jednoduše. Prostě ji někam založíte, nepřibalíte k objednávce a tak dál. Kvalitní digitalizace faktur s pravidelným zálohováním je ale místem, kde se vám faktury opravdu neztratí. Díky tomu není problém je vystavovat a prohlížet furt a znova na jednom jediném místě.

V emailu do několika málo minut

Na internetových obchodech je dneska jednou z nejzásadnějších funkcí rychlost. Lidé chtějí mít objednávku víceméně ihned u svého domu, přičemž obchodník ale chce mít platbu také co nejrychleji u sebe. Díky možnostem platebních karet a rychlých převodů už to není problém. V ten moment je ale potřeba zařídit, aby faktura emailem dorazila stejně rychle jako platba. O to se pochopitelně starají účetní systémy a moduly internetových obchodů. Díky tomu tak můžete zaplatit kartou za pár minut a stejně rychle i budete mít fakturu na svém emailu!

Shlédněte také