Proč se vyplatí sjednávat pojištění odpovědnosti zaměstnance?

Zaměstnání je pro drtivou většinu občanů v České republice zdrojem hlavního peněžního příjmu. Během jeho výkonu ovšem může docházet k situacím, v nichž jako zaměstnanec musíte přijmout neúměrně velkou zodpovědnost. Ne všichni totiž pracují v relativně nenáročných oblastech, kde není kladen důraz na osobní odpovědnost. Pracovníci v mezinárodní i vnitrostátní dopravě by o tom mohli vyprávět.

Co vlastně pojištění je?

Ještě předtím, než si řekneme podrobnosti ohledně pojištění odpovědnosti zaměstnance, slušelo by se připomenout hlavní cíle pojištění obecně. Jedná se vlastně o smluvně podložený závazek mezi vámi a pojišťovnou, která za určitých okolností pomáhá zmírnit nepříjemné následky neočekávaných škodních událostí. Za tuto službu si nechává platit pravidelné pojistné, jehož výše závisí na míře rizik a také na podmínkách zanesených v pojistné smlouvě.

Na co se vztahuje pojištění odpovědnosti za zaměstnance?

Máte ve svém okolí někoho, kdo si vydělává jako profesionální řidič autobusu nebo kamionu? Pak byste mu měli rozhodně doporučit sjednání pojištění odpovědnosti pro zaměstnance. To se totiž vztahuje na škodu, kterou zaměstnanec způsobil svým jednáním zaměstnavateli při plnění pracovních úkonů. Typicky se jedná o autonehody nebo drobné škody na vozidle, k nimž při provozu bezpochyby dochází.

Kde si toto pojištění sjednat?

Na finančním trhu se nachází velké množství společností, které nabízejí různé druhy pojištění odpovědnosti. Jednou z nejoblíbenějších je ERGO pojišťovna. Ta se specializuje nejenom na osobní pojištění, ale také na pojištění majetku nebo cestovní pojištění. Hlavní výhodou je

Shlédněte také