Hypotéka: Její výhody a na co si dát naopak pozor

Hypoteční úvěr si můžete vzít na dobu 1 roku až 40 let. Jaké výhody vám hypotéka nabízí? Na co je naopak nutné dát si velký pozor?

Výhody hypotéky

Hypotéka vám nabízí řešení tíživé situace. Díky ní dnes mohou bydlet i lidé, kteří by jinak na dům či byt finančně nikdy nedosáhli. Pokud zvolíte hypotéku amerického typu, můžete ji využít na financování v podstatě čehokoliv. Hypotéku lze refinancovat u konkurence, která má výhodnější podmínky. Financování hypotékou je pro vás mnohem lepší volbou než placení běžného nájmu. Lze ji použít i jako investiční nástroj při zakoupení nemovitosti. Doba splácení je rozsáhlá, tedy od 1 roku až do 40-45 let. Nezapomeňte, že se můžete pojistit proti nesplácení úvěru, ať už je to z důvodu nemoci, úrazu či ztráty práce.

Pozor na…

Při vyřizování úvěru si dejte pozor na poplatek za vyřízení úvěru před jeho schválením, odlišnou úrokovou sazbu, která může být stanovena pro nové a stávající klienty. Pozor si dejte i na příliš dlouhou dobu fixace bez možnosti předčasného splacení. Myslete i na vaše reálné finanční možnosti před pořízením hypotéky.

Shlédněte také