Žádná kavárna se neobjede bez kvalitních kelímků

Žijeme v uspěchané době kdy pití a jídlo „s sebou“ se stalo již naším standardem. Drtivá většina kaváren a restaurací hlásá na svých bannerech a výlohách, že poskytují jídlo, kávu a další nápoje s sebou a nikomu to již nepřijde zvláštní. Spěchající lidé, kteří drží kelímek s oblíbenou kávou, potkáváme na ulicích denně v kteroukoliv hodinu. Nápojový kelímek s kávou se stal součástí našich životů.

Pokud potřebujete kelímky pro své hosty, skvělou možností je zvolit prodejce Jarico s.r.o., která má širokou nabídku kelímků přímo zde – https://www.jarico.cz/potravinarske-a-gastro-obaly-napojove-kelimky-katskup100.php

Káva je celosvětový fenomén

Existují lidé, kteří nemohou začít svůj den bez čerstvě uvařeného šálku kávy. Milují kávu natolik, že si někdy říkají „narkomani“.

Na celém světě se vypije více než 1,6 miliardy šálků kávy každý den. Pod tímto neuvěřitelným číslem se skrývá několik typů káv, které lidé po celém světě pijí.

Káva není jen tak ledajakým nápojem. Je to prostředek sociální interakce a je tomu již dlouho. Již v dávných dobách se lidé scházeli, aby si dali šálek kávy a „poklábosili“.

V mnoha zemích dominují trhu kavárny, protože zákazníkům poskytují kompletní zážitek z kávy. Káva a přátelé, káva a práce, káva a občerstvení, káva s sebou!

Je tu irská směsice whisky s názvem „Irish Coffee“. V Itálii se díky vynálezu espressa a kávovaru stal oblíbeným celodenním nápojem Italů. V Řecku existuje „kafenio“, staromódní kavárna pro staré pány, kde pijí řeckou kávu a vyměňují si politické myšlenky nebo hrají karty a deskovou hru zvanou „tavli“. A v některých zemích, jako je Kolumbie nebo Brazílie, je celá ekonomika založena na kávě. V Česku si také kavárny našly na trhu své místo a spoutu lidí již dává přednost jiným typům kávy než klasickém „turkovi“ (mimochodem, víte, že naší tureckou kávu v Turecku vůbec neznají?)

Chystáte se otevřít si kavárnu

Zdá se, že kavárnách se daří i v horších dobách a pokud patříte mezi příjemné lidi, kteří si umí získat zákazníka vstřícným přístupem a úsměvem v každé době, máte o úspěch téměř postaráno.

Při zařizování kavárny je samozřejmě nesmírně důležité místo, zařízení interiéru, obsluha a mnoho dalších věcí. Nezapomeňte však na fenomén kávy s sebou. Plastové kelímky termo, ale i obyčejné nesmí ve vaší výbavě chybět, koupíte je na https://www.jarico.cz/napojove-kelimky-plastove-kelimky-katskup10005.php.

Shlédněte také