Jak poslat peníze do zahraničí

Potřebujete poslat peníze do zahraničí? V dnešní době stále více lidí i firem nakupuje v zahraničí různé produkty i služby. S tím roste i zájem o různé způsoby, jak posílat do zahraničí platby bezpečným způsobem a pokud možno bez poplatku. Pokud posíláte platbu v rámci EU nebo mimo EU, mnoho tuzemských bank vám za to připočtou tučné poplatky a to rozhodně není nic příjemného. Populární jsou SEPA platby, kdy můžete v rámci EU poslat rychlou platbu a zaplatit za ni jen minimální částku. Tyto možnosti většina lidí zná, jaké jsou ty další?

Šikovný způsob, jak posílat peníze do zahraničí

Jednou z možností je založit si virtuální peněženku, nejpopulárnější je PayPal, ale dále třeba také Skrill. Na tyto peněženky si můžete nahrát peníze nebo je přímo propojit s bankovním účtem, následně s jejich pomocí můžete posílat peníze do zahraničí.

Jednou z dalších možností je poslat peníze poštou, respektive přes poštovní poukázku. Zde je výhoda, že peníze se dostanou přímo ke konkrétní osobě. Máte zde fixní poplatky, ale nevýhodou je, že to může zabrat delší dobu, než danému člověku peníze dorazí. V Čechách můžete využít také služby Western Union, zde můžete poslat peníze opravdu rychle, jen jsou zde často vyšší poplatky.

Převod peněz do zahraničí je umožněn i díky různým online službám, které celý tento způsob zjednodušují a dotyčný může mít peníze na účtu snadno a rychle.

Pokud chcete, aby byl převod anonymní nebo bez poplatků, skvělou možností je například bitcoin. Za bitcoiny můžete anonymně nakupovat prakticky cokoliv. Samozřejmě nemusí jít jen o anonymní platby, stále více společností a eshopů nabízí možnost platby bitcoinem. Pokud tedy nějaké bitcoiny vlastníte, můžete pohodlně platit. Bitcoin je však vnímám spíše jako investice a ne každému se chce tímto způsobem posílat peníze.

Shlédněte také