Výroba a servis strojů k ulehčení sériové výroby

V souvislosti s městem Zlín a jeho regionem se většině lidí vybaví na prvním místě kožedělná výroba a zejména obuvi. Ovšem hlavně strojaři vědí, že zde působí také společnost Konel Zlín, která se zaměřuje na opravy, modernizace a generální opravy konvenčních obráběcích strojů, ale také na výrobu speciálních jednoúčelových strojů.

Opravy a modernizace

Ve výrobních provozech se často stává, že se některý obráběcí stroj porouchá a je nutné jej vyřadit z provozu. V některých případech je stroj zdánlivě odepsán a určen k sešrotování. Ovšem i takové stroje jsou mechanici Konelu Zlín schopni opravit, zmodernizovat a vrátit zpět do výrobního procesu na další řadu let. Nejčastější závadou jsou zastaralé a nespolehlivé řídící systémy, které stačí vyměnit za nové. Mechanici z takových strojů odstraňují variátory a převodovky, které nahrazují pevnými převody a frekvenčním měničem.

Jednoúčelové stroje

Konel Zlín se zabývá také navrhováním, konstrukcí a výrobou jednoúčelových strojů a zařízení. Jednoúčelové stroje navrhuje přesně podle požadavku zákazníka, se kterým pak při vývoji a výrobě úzce spolupracuje. Rovněž ve firmě se na návrhu a vývoji každého nového stroje podílí celý tým techniků, kteří mají dlouholeté zkušenosti a praxi, takže je vždy zaručeno optimální řešení konkrétní aplikace. Příkladem úspěšného vývoje a výroby je instalace několika systémů dávkování vápna a výroby vápenného mléka pro hygienizaci a neutralizaci, kterou Konel realizoval ve spolupráci s firmou ROLIOL. Další jednoúčelové stroje byly vyrobeny za účelem dávkování vápna pro hygienizaci kalů, dále se jednalo o čistírny odpadních vod, spalovny a potravinářský průmysl.

Dřevoobráběcí stroje

Pro dřevozpracovatelský průmysl vyrábí Konel Zlín linky na zpracování dřeva včetně řídících systémů. Těmi je například řízení nakulování klád, rychlosti jejich průchodu linkou, hlídání velikosti hoblin, řezání na desky a třídění nařezaných desek. Firma vyrábí i dřevoobráběcí stroje, pily a zajišťuje také servis stávajících strojů.

Shlédněte také