Vyplatí se nyní nakupovat akcie Tesly?

Tesla je gigant, který si získal velké jméno doslova po celém světě. Není divu, že je o akcie tesla motors tak velký zájem. Vyplatí se ovšem nyní akcie této společnosti nakupovat? Výkonný ředitel společnosti Tesla ( TSLA ) Elon Musk se vzdal velkých šancí a neustále překonával očekávání od doby, kdy se ujal kormidla u výrobce elektrických vozidel v roce 2008. Nyní s poklesem tržeb na vysoce důležitém čínském trhu a se spuštěním jejího berlínského závodu se nabízí otázka, je Tesla akcie nyní dobré koupit?

Čína je velkou součástí růstového příběhu Tesly. Je hybnou silou velkých prodejních zisků Tesly za poslední rok. V dubnu se však tržby v Číně propadly a Tesla údajně zastavila expanzi svého závodu v Šanghaji uprostřed rostoucího napětí s Pekingem.

Čínská asociace osobních automobilů oznámila, že Tesla v dubnu prodala 25 845 vozidel vyrobených v Číně. To je od března pokles o 27%.

Tentokrát však zpráva zjevně zahrnovala export Tesly z 14 714 modelů 3, po jejich vyloučení v předchozích měsících. To znamená, že tržby Tesly v Číně byly pouze 11 671. To je ohromující pokles o 67% oproti březnovému prodeji 35 478 vozidel Tesla.

Prodej Tesly v květnu vzrostl

Pozitivní je, že prodej Tesly v Číně v květnu vzrostl. Místní prodeje Tesly vzrostly oproti dubnu o 88% na 21 936. Květnové oživení prodeje v Číně následuje po týdnech státních sdělovacích prostředků ohledně stížností zákazníků a zvýšeného vládního dohledu.

Není jasné, co urychlilo pokles. Mohlo by to odrážet reakci čínských spotřebitelů, protože státní média upozorňují na stížnosti. Nebo by Tesla mohla zápasit s nedostatkem čipů, jako zbytek automobilového průmyslu.

Společnost Tesla údajně podniká neobvyklé kroky k odstranění globálního nedostatku čipů , který uzavřel automobilové závody. Výrobce elektrických vozidel je připraven zaplatit předem za čipy, aby zajistil dostatek rozhodujícího materiálu, uvedly zdroje Financial Times. Tesla dokonce uvažuje o koupi továrny na čipy.

Pokles prodeje společnosti Tesla v Číně by navíc mohl naznačovat, že ztratila podíl na trhu ve srovnání s domácími rivaly Nio ( NIO ), Xpeng ( EXPV ) a Li Auto ( LI ). Podle agentury Reuters Tesla odložila plány na nákup dalších pozemků pro rozšíření své vlajkové lodi Shanghai Gigafactory s ohledem na rostoucí napětí mezi USA a Čínou a problémy s celními sazbami.

Obavy z výsledků za první čtvrtletí

Společnost Tesla 26. dubna oznámila výsledky za první čtvrtletí, které sice překonaly odhady Wall Street, ale analytici zpochybnili, jak toho bylo dosaženo. Tržby vzrostly o 74% na 10,39 miliardy dolarů. To je jeho nejlepší růst tržeb za 10 čtvrtletí. Upravený zisk 93 centů na akcii překonal odhady ze Zacks Investment Research ve výši 79 centů.

Analytici však měli obavy ze způsobu, jakým bylo dosaženo jejího zisku. Během čtvrtletí získala Tesla výnosy z regulatorních úvěrů ve výši 518 milionů USD, což je o 46% více než v předchozím roce. Společnost Tesla navíc během čtvrtletí prodala kryptoměnu v hodnotě 272 milionů dolarů, což mělo za následek zaznamenaný zisk 100 milionů dolarů. Tesla na začátku února koupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů.

„Jinými slovy, Tesla vydělala v prvním čtvrtletí 618 milionů dolarů z mimořádných položek,“ napsal Louis Navellier, hlavní investiční ředitel společnosti pro správu peněz Navellier & Associates, v poznámce pro klienty. „V roce 2020 Tesla obdržela daňové úlevy na elektrická vozidla ve výši 1,58 miliardy USD, ale vydělala pouze 721 milionů USD, takže společnost ve skutečnosti nevydělala peníze na budování elektromobilů!“

Společnost poprvé čelila koronavirové krizi a čelila snadným srovnáním z období před rokem. Pomohlo také, že šanghajský závod Tesly právě zahájil v prvním čtvrtletí rozběh výroby modelu 3 a poprvé začal dodávat model Y vyrobený v Číně.

Společnost Tesla provedla masivní rozšíření svých výrobních kapacit . Musk chce v příštím desetiletí nakonec postavit 20 milionů elektrických vozidel ročně. To je více než dvojnásobek současné produkce jiných gigantů pro automatickou výrobu. Nyní je tedy na misi rychle rozšířit své výrobní možnosti.

Expanze zahrnuje výstavbu třetího výrobního závodu poblíž Berlína, kde bude vyrábět Model Y.

Tesla postaví svůj čtvrtý výrobní závod poblíž texaského Austinu. Tato továrna bude největší společností Tesly postavenou na pozemku o rozloze 2 000 akrů. Bude vyrábět Cybertruck a jeho velký nákladní vůz s názvem Semi, stejně jako Model Y a Model 3. Tesla nedávno uvedla, že dodávky Cybertruck začnou až počátkem roku 2022 , později než oficiální cíle pro pozdní spuštění roku 2021.

Seznam rostoucích konkurentů Tesla

Když Tesla začne odčerpávat automobily v Německu, půjde přímo proti elektrickým vozidlům se třemi zavedenými německými jmény: Volkswagen Group ( VWAGY ), BMW ( BMWYY ) a divize Mercedes Benz společnosti Daimler AG ( DDAIF ). Mezi další vážné konkurenty patří General Motors ( GM ) a Ford Motor ( F ), kromě jejích čínských soupeřů

„Smutnou pravdou je, že revoluci v oblasti elektromobilů nyní vede Čína a Evropa, kde jsou prodejní a vládní daňové pobídky pro elektromobily mnohem silnější,“ napsal Navellier. „Aby společnost Tesla získala zpět mojo, musí se dostat před mediální cyklus EV, kterému stále více dominují konkurenti ohlašující vzrušující nová vozidla.“

Podle nástroje IBD Stock Checkup má akcie společnosti Tesla kompozitní hodnocení IBD 77 z 99. Hodnocení znamená, že akcie Tesla v současné době překonávají 77% všech akcií. To je z hlediska nejdůležitějších základních a technických kritérií pro výběr zásob.

Akcie mají také hodnocení relativní síly 85. Hodnocení sleduje vedoucí postavení na trhu. Ukazuje, jak se pohyb cen akcií za posledních 52 týdnů měří proti pohybu ostatních akcií.

Tesla poklesla o 31% z rekordně vysoké hodnoty

Od chvíle, kdy 25. ledna dosáhla historického maxima 900,40 dosaženého v den dne 25. dubna, akcie společnosti Tesla ztratily přibližně 31%.

Jeho hodnocení akumulace / distribuce je C. Toto hodnocení analyzuje cenové a objemové změny akcií za posledních 13 týdnů obchodování. Stupeň A signalizuje těžké institucionální nákupy. Nejnižší hodnocení E znamená těžký prodej. Považujte třídu C za neutrální.

Hodnocení se objevuje v denních tabulkách IBD pro průzkum akcií, na Stock Checkup na Investors.com a v grafech doprovázejících IBD 50 a Big Cap 20. Tesla akcie graf je velmi sledovaný.

Mezi dalšími datovými body Tesla se její relativní linie sil již měsíce snižuje, což odráží zaostalý výkon giganta EV oproti S&P 500 po hvězdném roce 2020. RS měří sílu akcií proti všem akcím v S&P 500. Linie RS je modrá čára v zobrazené tabulce. Řada RS nejsilnějších akcií typicky buď potvrzuje, nebo vede cenu akcie na novou špičku.

Na akciovém trhu je rozhodující načasování. Když tedy hledáte akcie k nákupu nebo prodeji , je důležité provést základní a technickou analýzu, která identifikuje vstupní body s nízkým rizikem, které také nabízejí solidní potenciální odměny.

Předpověď pro nákup akcií Tesly

Akcie TSLA v současné době nejsou nákupem. Kromě své zaostávající linie relativní síly se také obchoduje pod 50denním klouzavým průměrem , červenou čarou na grafu výše. To je další negativní znamení. Pokud se Tesla může i nadále odrážet od své 200denní čáry – která se po kliknutí na graf zobrazí jako tmavá čára – alespoň to naznačuje, že je možné dno. I kdyby se však Tesla dostala na 50denní hranici, mohla by mít před sebou ještě dlouhé oživení.

Někteří analytici se však domnívají, že akcie společnosti Tesla se budou vzpamatovávat.

Máte-li zájem o nákup akcií s velkou kapitalizací , v těchto článcích najdete technickou analýzu hlavních velkých kapitalizací, abyste zjistili, zda se nacházejí ve správné nákupní zóně nebo v její blízkosti .

Najdete také upozornění na varovné signály a prodejní signály, které ukazují, kdy je třeba využít zisk nebo snížit ztráty . Zjistíte také, zda současný trend na akciovém trhu vede k nákupu akcií, nebo jestli se jedná o prostředí, ve kterém chcete podniknout obranná opatření a prodat.

Před jakýmkoli investičním rozhodnutím nezapomeňte zkontrolovat aktuální tržní podmínky a použít IBD Stock Checkup, abyste zjistili, zda vaše akcie procházejí hodnocením nejdůležitějších základních a technických kritérií.

Shlédněte také