Výběr žehličky: Jaké funkce by ji neměly chybět?

Při výběru žehličky byste se měli zaměřit také na moderní vychytávky, které vám žehlička může poskytnout. Ušetří vám práci a zpříjemní žehlení. 

Žehlička, která se sama vyčistí

Vybírejte žehličku, které nechybí funkce odvápňování. Jednou za měsíc stačí funkci aktivovat, dolévat do žehličky vodu a ona se sama zbaví vodního kamene. Druhou vychytávkou, kterou jistě oceníte, je samočištění. I do žehličky se dostávají nejrůznější nečistoty. Některé žehličky se tak umí sami vyčistit. Tato funkce ohřeje vodu v žehličce na maximum, vaším úkolem je poté vodu vypustit. Nečistoty se skrz otvory v žehlící ploše vyplatí.

Dokonale vyžehlené prádlo

Někdy se stává, že když žehlíte prádlo na nižší teplotu, voda se nestíhá odpařovat a začíná kapat na prádlo. Pokud preferujete žehlení na nižší teploty, vybírejte žehličku s anti drip systémem, který zabraňuje odkapávání. Toužíte po žehličce, která zvládne žehlit i ve vertikální poloze? Hledejte žehličku s možností vertikálního napařování. S takovou žehličkou snadno vyžehlíte záclony, závěsy či halenky, a to bez jediného dotyku.

Shlédněte také