Výběr z bankomatu v zahraničí: S jakou kartou vyberete levně či bez poplatků

Některé banky vám nabízí možnost výběru z bankomatu v zahraničí zdarma. Myslete však na to, že zdarma nemusí nutně znamenat naprosto zadarmo. Pro banku je totiž důležitý nejen poplatek za výběr, ale i kurzové marže. Přesto se výběry drobných částek z bankomatu v zahraničí vyplatí. 

Přístup k hotovosti

Za hranicemi ČR můžete běžně platit vaší platební kartou, potřebovat však budete i přístup k hotovosti. Každá platební karta vám nabízí vybrat z bankomatu hotovost, ale v zahraničí můžete za tuto službu zaplatit až několik stovek korun. Proto je nutné myslet na to, jakou kartou budete v zahraničí hotovost vybírat.

Vybírejte si

Nutné je proto pečlivě vybírat, jakého vydavatele karet si vyberete, abyste za výběry z bankomatu v zahraničí zaplatili jen minimum či nic. Nutné je mít samozřejmě také správný platební účet, který obsahuje i výběry kartou v zahraničí bez poplatků. Nulové poplatky za výběr z bankomatu nabízí například Airbank, Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, Moneta, Sperbank atd. Je však důležité myslet na to, že je tato služba spojená se založením jistého typu účtu.

Shlédněte také