Varná konvice: Podle jakých kritérií ji vybírat

S nákupem varné konvice to dnes není nejsnazší. Na výběr máte ze široké nabídky nejrůznějších designů, materiálů, velikostí atd. Přinášíme vám dnes tipy na kritéria, který vám výběr konvice usnadní. 

Velikost konvice

Rozmyslete si, jak velkou konvici do vaší domácnosti potřebujete. Standardní objem činí 1,5 litru a pro běžnou domácnost je to tak akorát.

Bezpečnost

Myslete také na bezpečnost vaší rodiny a pořiďte si konvici, které nechybí pojistka proti vaření bez vody. Díky tomu se vyhnete riziku zkratu či vyhoření. Lepší je zvolit i v případě varné konvice kvalitu nad cenou, jelikož levné konvice ze supermarketu mohou mít špatně řešenou izolaci atd. Konvice může být i příčinou vyhoření vaší domácnosti.

Materiál

Vybírat si dnes můžete z množství různých materiálů. Zvolit můžete konvici z plastu, nerezu, keramiky či skleněnou. Právě skleněné konvice jsou dnes velmi módní, ale je potřeba je pravidelně čistit od vodního kazu.

Jedinečné funkce

Některé konvice vás dostanou i jedinečnými funkcemi, například regulací teploty, otočnou základnou, displejem, sítkem na čaj či vyjímatelným filtrem.

Shlédněte také