Sušička: Opravdu ušetří energii a vaše peníze? Nebo se jedná jen o trend

Pračku vlastní dnes již každá domácnost. Co se týká sušičky, není prozatím standardem a nad její výhodností panuje řada otazníků. Posviťte si dnes s námi na spotřebu sušičky a rozhodněte se, zda je pro vás výhodnou koupí.

Sušička šetří čas a peníze

Pravdou je, že dříve byl provoz sušičky poměrně nákladným. Dnes, díky technologii tepelného čerpadla, je provoz sušičky finančně přívětivý. Na jedno sušení spotřebuje 1-2 kWh, což vás vyjde na 5-10 Kč. Díky funkci odložený start můžete využít také využít nočního proudu.

Bez žehlení

Sušička změkčuje prádlo a zbavuje vás povinnosti žehlení. Díky tomu ušetříte i za energii, kterou byste jinak spotřebovali u žehlení.

Levná vs. dražší

Vhodné je do pořízení sušičky investovat, levná sušička vás sice naláká svou cenou, ale je zpravidla energeticky náročnější. Úsporná sušička s tepelným čerpadlem je sice dražší, ale její spotřeba energie je o dost nižší. Pro porovnání, v případě, že budete sušit 3 x týdně, energeticky náročnější sušička vás vyjde na 6 500 Kč za rok, s úspornou sušičkou vydáte 2000 Kč za energie.

Shlédněte také