Rizoto je delikatesa, zkuste si jej připravit i u vás doma

Na první pohled poměrně jednoduchý recept, s nímž si užijete spoustu nových odstínů chuti. Kdo by neznal rizoto, klasiku, se kterou se na vás usměje i řada pestrých barev. Není to jen o bylinkách a rajčatech, ale také mnoha dalších ingrediencích. Olivový olej nevyjímaje, protože ten je skutečným premiantem italské kuchyně – a nejen jí, dobře si rozumí i s Krétou, Andalusií a Istrií, tedy jinak řečeno, destinacemi plnými slunce a pohody. Kdo by sem někdy nezamířil na dovolenou, jako by snad ani nebyl!

Inspirativní recepty pro sváteční menu

Vyzkoušejte zase něco nového, užijte si různé slavnostní chvilky s přidanou hodnotou v podobě chutí a vůní, co všechny u svátečního stolu potěší. Rizoto může mít mnoho podob, je to klasický italský recept, s nímž si vychutnáte skvělé obědy a večeře – nenáročné na přípravu, ideální pro letní dny. Když se pak přidá do akce i extra panenský olivový olej, jde o pověstnou třešničku na dortu. Ostatně, je snad nějaký recept v Itálii, co by se bez něj obešel? O tom by se snad nedalo ani diskutovat, země pod Apeninami je olivám skutečně zaslíbená a díky nim se dají vykouzlit i vynikající dezerty. Ano, přesně tak – třeba zmrzlina s vanilkovou chutí nebo čokoládový dort.

Inspirace s recepty nekončí jen rizotem, ale zkusit můžete i těstoviny, rajčatovou polévku, která se musí podávat zásadně studená, ale i řadu dalších zajímavých chutí. Nebojte se menších experimentů, vždyť právě díky nim je dnešní (nejen) italská gastronomie velice pestrá a dalo by se říci, snad až výjimečně propracovaná. Když se k těmto receptům přidá i prémiový olivový olej od Olivum.cz, není už co řešit – dostanete gastronomické nebe, se kterým se můžete odvážit pohostit i ty největší gurmány, co znáte! Jistě budou mile překvapeni pestrostí, jíž se jim dostane na vaší slavnostní večeři.

Shlédněte také