Rady pro prodej bytu

Chtěli byste prodat byt? Jde o velkou událost, kterou většina lidí realizuje jen jednou za život a to je důvodem, proč byste neměli být zbrklí. Možná, že chcete mít celý proces prodeje co nejrychleji za sebou, ale neunáhlete se a postarejte se o to, abyste udělali vše proto, že za byt dostanete nejlepší cenu a prodáte ho v krátké době. Žádný specialista na reality z nebe nespadl a než prodej bytu zahájíte, měli byste si přečíst pár důležitých rad.

Prodejní cena bytu

Byty na prodej se nabízí za různé ceny a řada lidí má tendenci se inspirovat v jiných inzerátech. Nejde o dobrou taktiku, protože buď bude byt nadhodnocený nebo za nízkou částku, vyplatí se udělat si online odhad zdarma na www.maxima.cz.

Když byste to s cenou přehnali a dali moc vysokou, o byt bude jen malý zájem a to vy nechcete. Když bude cena nižší, ozve se zájemců podstatně více a následně mohou přihazovat. Byt v podstatě prodáte v aukci za nejlepší cenu, která může být výrazně vyšší, než kdybyste si napsali plnou tržní cenu už od začátku. Prodej bytů vždy vyžaduje taktiku.

Co se týče ceny, když získáte zájemce, často se stává, že dlouho čekáte, než mu banka schválí úvěr. Ne vždy je úvěr schválený a může se vám stát, že budete muset celý prodejní proces absolvovat znovu a mezitím se změní i tržní ceny. Pokud je to možné, je lepší vybírat zájemce, kteří mají předschválený úvěr nebo dostatek naspořených peněz na koupi.

Vzhled je až na prvním místě

Když vybíráte dovolenou, oblečení, šperky nebo cokoliv jiného, zajisté jako první nekoukáte na informace, ale na fotky. Když vás něco zaujme, začnete po tom toužit a chcete znát více informací. Jiné to není, když se řeší prodej nemovitosti. Vzhled je důležitý a na trhu je velká konkurence nemovitostí, které jsou profesionálně nafocené. Zapomeňte tedy na to, že byt nafotíte svépomocí a nechte to na realitních specialistech, ti používají profesionální fotografy i bytové designery k tomu, aby dosáhli perfektních fotek. Váš byt naaranžují, půjčí sem klidně i moderní vybavení a postarají se o to, aby vypadal co nejvíce atraktivně, takovým úpravám se říká foto staging nebo home staging.

Nikdy na vlastní pěst

Víte, jak prodat byt nejlépe? Někteří lidé si myslí, že za byt dostanou více, když ho prodají bez realitní společnosti. Jde o velký omyl. Realitní specialisté se postarají, aby měl byt co nejvíce zájemců a prodali jste ho v co nejrychlejším čase za tu nejlepší cenu. Už znají prověřené postupy, které mají účinek a spolupracují s celou řadou specialistů, kteří vám pomohou s právními problémy, home stagingem a dalšími záležitostmi. Mezi nejlepší realitní specialisty na trhu patří MAXIMA REALITY. Inspirujte se na jejich webových stránkách www.maxima.cz a zjistěte, jaké možnosti se vám nabízejí.

Shlédněte také