Novinky v ročním hlášení za odpady – co je nového?

Neustále se mění zákony, vyhlášky a máte-li firmu, musíte to pečlivě sledovat, aby se náhodou nestal nějaký problém či jiná nepříjemnost. Podobně je to i s odpady, respektive s hlášením za odpady. V této oblasti došlo ke dvěma důležitým změnám, které musíte vědět. Jaké změny to jsou? Jde o limit u nebezpečného odpadu a také o termín podání hlášení. Na obě změny je dobré dát si pozor a být s nimi obeznámeny, aby se náhodou nestala nějaká nepříjemnost. Nakládání s odpady a následné papírování vám můžeme pomoci zjednodušit, případně poradíme, jak na to!

Změna limitů

Limity se změnily pro zpracování ročních hlášení od 2021/2022, ale nemusíte se bát, limity se sice upravily, ale rozhodně to pro vás může být potěšující zpráva. Zvýšili se a to z původních 100 kilogramů na rovných 600 kilogramů nebezpečného odpadu. Až po překročení tohoto limitu jste povinni zpracovat a následně podat roční hlášení za odpady 2021. Tento limit se však nevztahuje na každou provozovnu, ale všechny, které jsou pod jedním identifikačním číslem (IČ). Pokud tedy máte více provozoven, které generují nebezpečný odpad, vše se sčítá. Vlivem toho pak víte, zda se vás roční hlášení týká nebo netýká.

Změna v termínu

Druhá významná změna, která je pro letošní zpracování a podání klíčová je termín. Nově se roční hlášení o produkci odpadů mohou zpracovat a následně podávat až do 28 února následujícího roku, pro letošní rok je to tedy datum 28. února 2022. Původní termín byl 15 února, tedy se prodloužil o 13 dní. Nevíte si rady s ročním hlášením o produkci odpadu? Potřebujete poradit nebo ideálně rovnou někoho, kdo vám s tím vším pomůže? Ecoservis.eu nabízí komplexní služby včetně odpadového poradenství. S jejich pomocí bude podání hlášení jednodušší.

Shlédněte také