Kritéria, která vám pomohou vybrat vhodnou žehličku do vaší domácnosti

Žehlička je nepostradatelnou součástí snad každé domácnosti. I když její funkce začíná pomalu zastupovat sušička, košili či šaty si vyžehlit stejně jednou za čas potřebujeme. Jak je to však s výběrem žehličky a rozhodujícími kritérii?

Typy žehliček

Vybrat si můžete z různých typů žehliček. Volbou je pro vás klasická napařovací žehlička, ze které se při žehlení uvolňuje pára. Druhou možností je profesionální žehlička s parním generátorem. Principem žehlení je podobná napařovací, ale této žehličce nechybí velký zásobník na vodu, který není součástí žehličky. Pokud využíváte žehličku spíše na pracovních cestách, bude se vám hodit cestovní žehlička, která má menší rozměry.

Kvalitní žehlicí plocha

Vybírejte také žehličku s kvalitní žehlící plochou, která bude lehce klouzat, ale bude také odolnou. Dnešní trh vám nabízí žehličky s mnoha druhy ploch. Těmi nejkvalitnějšími jsou keramické, teflonové či nerezové žehlicí plochy.

Parní výkon a příkon

Ukazatelem při výběru pro vás bude i příkon, čím vyšší, tím bude prádlo lépe žehlit, ale také výkon. Ten uvádí množství uvolňované páry v gramech za 1 minutu.

Shlédněte také