Když se nepodaří vydělat

Lidé si na sebe vydělávat musí, o tom určitě není sporu. Protože ten, kdo by se ocitnul bez finančního zabezpečení, by byl ve skutečně nezáviděníhodné situaci, jež normální žití prakticky vylučuje a činí z jedince, který peníze nemá, někoho, kdo může jenom zoufale přežívat na okraji společnosti.

Finanční prostředky jsou prostě nezbytné. Jsou těmi průvodci naším životem, bez nichž se nikdy dlouhodoběji neobejdeme. A co když se bez nich má někdo obejít dočasně?

V případě, že někdo zaznamená dočasný pokles či výpadek příjmů nebo je postaven před neplánovanou nutnost zaplatit více, než očekával, nezbývá nejednou jiná možnost než se ve výdajích omezit, a pokud to nejde, pak si i vzít půjčku. Protože nejsou-li k dispozici úspory, může to být právě a často i jedině půjčka, co člověka vytáhne z bryndy. Sice je pravdou, že je půjčka jenom dočasnou pomocí, že se musí následně vrátit, ale i to je lepší než se stát neplatičem.

Pokud má člověk v daném okamžiku obavy nebo třeba i oprávněný pocit, že mu jen tak někde nepůjčí, třeba proto, že neoplývá dostatečně vysokými příjmy, má záznamy v registrech dlužníků, exekuce na krku a podobné potíže, měl by vědět, že existuje i americká hypotéka bez doložení příjmu, a právě ta je v situaci podobného člověka často učiněné terno. Protože i když se americká hypotéka bez dokládání příjmů neobejde, a i zde se zajímají o to, aby byl žadatel schopen jim půjčené peníze vrátit, je tu snazší uspět, a to proto, že se díky nezbytné záruce v podobě zástavy nemovitosti nemusí nebankovní společnost bát nesplácení. Měla by se v tom případě čím odškodnit, a proto půjčí leckomu, kdo onu záruku může nabídnout. A proto je taková hypotéka pro dlužníky i jiné lidi v nesnázích často učiněná spása seslaná z nebes.

I když pochopitelně tato nepřichází z nebes, nýbrž od příslušné nebankovní společnosti.

Shlédněte také