Jsou věci, které se vyplatí vždy. Pojištění domácnosti a nemovitosti mezi ně patří

Když si spočítáte, kolik jste v životě utratili peněz za zbytečnosti, pravděpodobně dojdete k nemalé částce. A naopak se možná mnohdy snažíte ušetřit za důležité věci. K těm nejdůležitějším bezesporu patří pojištění domácnosti a nemovitosti. Hodit se vám může v případě živelní pohromy, stejně jako „minitsunami“ vyvolané neopatrným počítáním souseda. A samozřejmě i tehdy, když si na váš domov udělá zálusk místní kriminálník. Pohromám se možná snažíte předcházet, ale stoprocentní kontrolu nad situací nikdy nezískáte. Finanční kompenzace za škody pak přijde víc než vhod.

I vaše bydlení se může stát cílem lupiče

Nikdo neříkejte nikdy. A už vůbec nepřemýšlejte stylem, že váš domov přece není natolik zajímavý, aby si ho vybral zloděj. Počet vloupání sice meziročně klesá, ale přesto naprostá většina Čechů podceňuje význam zabezpečení. Pro kovaného profesionála je přitom „vybílení“ bytu či domu otázkou několika minut. Ztráty mohou být vysoké – jistě máte doma spoustu cenných věcí, nehledě na ztrátu pocitu soukromí.

Příroda je nepředvídatelná

Zabezpečit domácnost je jedna věc, ochránit ji před živly druhá. Pokud nebydlíte v protiatomovém krytu, jen těžko poručíte větru, vodě a dalším elementům, aby se vašemu příbytku vyhýbaly. A když dojde na nejhorší, kvalitní pojištění jako pojištění Bezpečný domov je rázem k nezaplacení. Roční pojistné za komplexní ochranu domácnosti a nemovitosti je přitom zanedbatelné. Kolik vás bude stát, můžete zjistit pomocí této kalkulace majetkového pojištění. Zdarma a nezávazně.

Pohromu můžete způsobit i vy

Máte často na spěch a už několikrát se vám stalo, že jste si puštěného kohoutku všimli až na poslední chvíli? Vytopení sousedů je špičkou pomyslného ledovce katastrof, ke kterým může dojít vaší vinou. Samozřejmě i mimo domov – třeba na dovolené nebo při cestě do práce. Naštěstí pro vás existuje pojištění odpovědnosti za škodu neboli pojištění proti blbosti. Klienti ERGO pojišťovny ho mají zdarma k pojištění majetku.

Shlédněte také