Jaké změny můžete udělat ve vaší domácnosti, aby byla úspornější

Snaha o úspornější domácnost není spojena jen s ochranou životního prostředí, ale i se snahou uspořit finance navíc. Jaká opatření můžete ve vaší domácnosti provést, abyste ušetřili?

Elektronika a žárovky

Důležité je kupovat spotřebiče, které jsou úsporné a nespotřebovávají tolik energie. I když mohou být počáteční náklady na kvalitní lednici, myčku či pračku vyšší, investice se vám už během roku vrátí zpět a po celý zbytek užívání elektrospotřebiče budete již jen šetřit. Nejde také jen o to, jaké elektrospotřebiče koupíte, ale jak je využíváte. Nezapomínejte napůl plnou myčku či téměř prázdnou pračku. Myslete i na to, že tímto způsobem šetříte. Vyměňte také klasické žárovky za úsporné.

Úspora vody

Myslet byste měli také na spotřebu vody, nejen při praní a zapínání myčky, ale i při mytí. Nařiďte si budíka a dopřávejte si jen tříminutové sprchy. Díky nim můžete velmi ušetřit. Vhodné je také zvolit regulační nástavec na baterii, díky kterému voda srší proudem, ale v menším množství. Regulaci lze použít i při splachování toalety.

Shlédněte také