Jaké spotřebiče mají největší spotřebu energie

Velká spotřeba energie není cílem žádné domácnosti. Snažíme se naopak spotřebu energie eliminovat, a to nejen z hlediska financí, ale také ekologie. Jaké spotřebiče mají u vás doma největší spotřebu?

Staré spotřebiče

Na prvním místě to jsou všechny staré spotřebiče, zvláště ty, které nejsou označeny třídou A. Ty byste měli co nejrychleji vyměnit za novější a úspornější.

Televizor a lednice

Významným žroutem energie je televize, která je v mnoha domácnostech zapnutá i několik hodin denně. Pokud zapnete televizi hned po příchodu z práce a běží vám až do noci, není se čemu divit, že tvoří až 30 % celkové spotřeby energie. Druhým adeptem je lednice s mrazákem, jelikož běží nepřetržitě.

Pračka a počítač

Co se týká pračky, velmi záleží na tom, jak často ji zapínáte. Spotřeba energie pračky se však může podílet na celkově spotřebě až 18 %. Další elektronika, která je v domácnostech zapnuta i několik hodin denně, je počítač. Právě ten díky častému užívání může tvořit až 13 % spotřebované energie.

Myčka

Hned v pozadí stojí myčka, která je energeticky poměrně náročná. Chybí vám tu sušička? Ta je mylně považována ze velmi energeticky náročný spotřebič, ale není tomu tak.

Shlédněte také