Jak výhodně investovat

Existuje spousta možností, jak výhodně zhodnotit peněžní úspory. Je však třeba rozhodovat s chladnou hlavou a hlavně se ve snaze rychle zbohatnout nenechat zlákat na pochybné projekty. Ideální je nechat si poradit od zkušených odborníků. Solidní informace a rady najdete na webových stránkách pod označením Investitura.cz.

Co je Investitura?

Je to web určený každému, kdo má zájem investovat peníze za účelem jejich optimálního zhodnocení v čase. Najdete zde rady ohledně investování do akcií, různých komodit či nemovitostí. Pracuje pro něj zkušený tým analytiků a redaktorů, kteří potencionálním investorům přinášejí pravidelně nejdůležitější informace ze světa financí. Nechybí ani fundované a přesné rozbory aktuálních zpráv o investičních kurzech.

Doporučený postupovat

Nejprve si spočítejte, jakou finanční částku budete investovat, aby vám zbylo na běžné výdaje a také na určitou rezervu. Dalším krokem je stanovení tzv. investičního horizontu, tedy období, ve kterém očekáváte, že vaše investice bude do vybraného produktu uložena. V tomto období nebudete na peníze v investičním produktu sahat. Zpravidla se tento horizont udává podle výše investované částky. Jeho délka může být měsíc, rok nebo i více let. Samozřejmě, že čím delší investiční horizont si stanovíte, tím bude i větší riziko zhodnocení peněz.

Jak postupovat dál?

Dalším krokem je rozhodnutí o stupni rizika, které jste ochotni podstoupit. Mějte přitom na paměti, že neplatí přímá úměra mezi tím, že čím rizikovější bude investice, tím většího výnosu se dočkáte. Specifický je například obchod s akciemi, jejichž hodnota obvykle v dlouhém období stoupá, ovšem zrovna v současném období spíše klesají. Proto je na místě opatrnost, aby se člověk nedostal do existenčních nesnází.

Kam investovat?

Hodně záleží na tom, zda chcete investovat jednorázovou sumu třeba z dědictví, nebo zda budete odkládat pravidelnou částku z výplaty. Samozřejmě je možné kombinovat obě varianty. Ideální investování je odkládání stranou alespoň 10% z výplaty. Universální rada kam investovat neexistuje, ale doporučuje se investici diverzifikovat. Nejhodnotnější variantou jsou akcie , ideálně akciové indexy. Dobrým nástrojem je Portu, kde lze investovat na burze za poplatek 1% ročně.

Shlédněte také