Jak vybrat půjčku, když tomu nerozumím. Poradíme a vysvětlíme

Internet je plný nabídek a ještě plnější reklamy. Pokud chceme půjčku, jsme zaplaveni nabídkami, recenzemi a stránkami, které nám nabízejí její vyřízení. Jak si ovšem srovnat, že tato půjčka je pro nás nejvýhodnější. A že je skutečně tou, kterou si chceme vzít? Podívejme se na to za společnosti Nebankovky cz, která se zaměřuje na nebankovní trh a poskytne nám pár tipů. Tento článek má za účel výběr vhodné půjčky jen přiblížit a poskytnout všeobecné informace. Pro detailní návody a články můžete navštívit Nebankovky a v sekci Návody a Články se dozvíte více.

Nejdříve vybírejte dle požadované částky

Úplně prvním krokem by mělo být vyfiltrování těch nabídek, které nám vyhovují svojí částkou. Pokud používáme například výše uvedené Nebankovky, je to velmi snadné. V jejich velikém porovnání nebankovních produktů mají posuvník. Pokud jej nastavíte na 30 000 Kč, všechny firmy neposkytující tuto sumu budou odstraněny. A v jejich porovnání zůstanou jen ty, kterou jej poskytují. Díky posuvníky je první krok rychlý, elegantní a velmi snadný.

Ostatní stránky mohou nabízet filtrování například napsáním sumy nebo klikáním na odkazy a přecházení na podstránky webu. Což je komplikovanější, ale funguje stejně tak dobře. Jsou zde ovšem i takové weby, které dané filtrování nenabízejí vůbec. V tom případě je výběr složitý a pomalý.

Jak rychle peníze potřebujete hraje roli

Je pro vás důležité, jak rychle budete mít peníze u sebe? V tom případě se dívejte na tento parametr. A dejte si veliký pozor!

Mnoho nabídek je v tomto ohledu mírně zavádějících. Uvedou například dobu 5 minut. V podmínkách se ovšem dočteme, že je to doba od podání žádosti do schválení žádosti. Nikoliv do skutečného vyplacení peněz. Rovněž populární fráze doba vyřízení, což může znamenat dobu od podání žádosti do chvíle schválení.

Využíváte-li například výše uvedené Nebankovky můžete si být jisti, že uvedené doby jsou skutečné pravdivé časy. Uvedou-li například do 15 minut znamená to, že odeslání, schválení a vyplacení trvá 15 minut. Pokud je doba 48 hodin, opět to je doba do skutečného vyplacení peněz.

Vaše příjmy hrají velikou roli

Z požadavků poskytovatelů hraje tento údaj největší roli. Napříč všemi nabídkami je nutné mít nějaký příjem, ze kterého plánujete splácet. O jaký příjem se má jednat se ovšem již následně liší firma od firmy. Některá vyžaduje příjem z HPP s podepsanou smlouvou na dobu neurčitou, ne ve výpovědní lhůtě, ne ve zkušební době. Pokud tuto podmínku nesplňujete, nemůžete být schválení. Pokud naopak splňujete, ve většině případů poté již nic nebrání kompletnímu schválení žádosti.

Z hlediska požadavků svoji pozornost tedy směřujte na vyžadované příjmy – ze zaměstnání, brigády, důchodu, MD…? Pokud vyhovíte tomuto požadavku je následně již velmi snadné peníze získat.

Úrokové sazby jsou hlavním vodítkem

U naprosté většiny lidí hledající peníze se stane, že jim vyhovuje více nabídek. Nejjednodušším vodítkem je následovat RPSN a úrokové sazby % p.a. Proč přeplatit více, když je zde levnější varianta.

Zde je nutno zmínit speciální kategorii – a to jsou půjčky do výplaty. Zde je naprostou normou, že vám nabídnou první půjčku zcela zdarma. Mezi těmito nabídkami je taková konkurence, že při první žádosti poskytovatel na svých zákaznících ani nechce žádné peníze vydělat. Pouze doufá, že když nabídne své služby poprvé zdarma, tak se stanete jeho opětovným zákazníkem. A vydělá až při první půjčce. Potřebujete-li tedy jen pár tisíc před výplatou, neplaťte úroky vůbec. Vyberte si nabídku, která je zdarma!

Podrobnější informace a srovnání nabídek

Potřebujete-li si udělat srovnání, můžete se podívat na výše uvedený odkaz na Nebankovky. Chcete-li další a podrobnější informace o konkrétních produktech, podívejte se na návody a články jak získat nebankovní půjčky. Každý článek podrobně rozebírá, jak získat peníze v konkrétní situaci. Jste-li podnikatel, nezaměstnaný, důchodce – v každé situaci vám nabídne průvodce a pomocnou ruku, při hledání toho pravého řešení.

Shlédněte také