Jak si rychle pomoci od zánětu močových cest? Vsaďte na echinaceu

Močová soustava je pro naše tělo velice důležitá. Jejím úkolem je odvádět z těla přebytečnou vodu a škodlivé látky ve formě moči. Kromě toho ledviny, které jsou její součástí, regulují množství vody a soli v těle. Také zachytávají škodliviny a odpadní látky. Tvoří se v nich moč.

Mezi časté zdravotní komplikace patří zánět močových cest.

Příznaky zánětu

Nejčastěji se jedná o zánět močového měchýře, ale může se jednat i o močové cesty nebo ledviny. Pokud se jedná o zánět ledvin, objevují se vysoká teplota, bolesti v oblasti beder a nezřídka i časté a bolestivé močení. V moči se může objevovat krev.

Zánět močového měchýře je provázen bolestí v podbřišku, častým a bolestivým močením s pálivými a řezavými pocity.

Příčiny zánětu močových cest

Příčin může být celá řada. Mezi velmi časté patří nedostatečná hygiena, nedostatečný pitný režim, opakované zadržování moči nebo vrozené vývojové vady. Také přemnožené bakterie nebo oslabená imunita mohou být příčinou zánětu močových cest.

Léčba

Pokud jsou obtíže v počátečním stádiu, může pomoci domácí léčba – volně dostupné přípravky, které nabízí také značka GYNELLA®. Jedná se o doplněk stravy s obsahem probiotik, brusinek, borůvkové šťávy a echinacei. Echinacea podporuje imunitu a brusinky zdravou močovou soustavu. Důležitý je také dostatečný pitný režim a klid. Pokud domácí léčba nepomáhá, nebo se obtíže objevují pravidelně, pak je nutno navštívit lékaře. Ten předepíše potřebnou antibiotickou léčbu. V tomto případě je dobré užívat probiotika, která podpoří správnou obnovu střevní mikroflóry.

Důležitá je také prevence, která zahrnuje dostatečný pitný režim, podporu imunity a vhodné prostředky pro intimní hygienu. Ty nabízí značka GYNELLA®. Prostředky, které nabízí, jsou speciálně upravené a udržují správné pH v oblasti intimních partií.

Shlédněte také