Insolvence a jak na ni – využijte pomoc odborníků

Do finanční tísně se dnes může dostat úplně každý. Stačí mít jen úvěr, přijít o práci a splácení najednou bude problém. Banky se neptají, proč neplatíte, chtějí své peníze. A v takové situace vás to může strhnout do dluhové pasti, kdy nevíte, jak ze všeho ven. Když to nebudete řešit, pak se může stát, že vám jednoho dne u dveří zazvoní exekutoři. Nemusí to dojít až do takového extrému, stačí se nevyhýbat zodpovědnosti a v případě, že není jiná možnost, jak dluhy splatit, požádáte o insolvenci. A pokud vám ji schválí, pak se vám opravdu hodně uleví a budete moci splácet tolik, kolik vám určí.

Insolvence jako řešení

Někdy to s financemi prostě nevyjde a vám se tak začnou kupit dluhy, navyšovat se. Budou vám z různých institucí volat, řešit s vámi, jak splácet, narůstají úroky, částky a může se stát, že to dojde opravdu daleko, kdy se objeví exekutoři. Osobní bankrot je účinné řešení, které vám může pomoci. Musíte splnit několik podmínek a projít schvalovacím procesem. Jakmile vám schválí oddlužení, pak budete mít možnost vyřešit své finanční nepříjemnosti. Během určité doby, bývá to tři až pět let, vám bude z platu odebírána určitá částka, která pokryje část dluhu. Zbytek vám bude v rámci insolvence odpuštěn.

Pomoc ve finanční tísni

Neházejte flintu do žita, když se objeví problémy s dluhy. Nezavírejte před nimi oči, ale aktivně je řešte. Insolvence je možnost, jak své finance a závazky řešit a tím pádem se vám nestane, že vám sáhnou na váš majetek. Oddlužení podmínky jsou v podstatě jednoduché, po odečtení životního minima je nutné splácet alespoň 30% po dobu 5 let, dlhy musí být po splatnosti déle jak 30 dní, dluh musí být alespoň u dvou věřitelů a musíte mít statut platební neschopnosti. Následně požádáte o oddlužení, případně necháte firmu, aby vám pomohla a vše se začne řešit.

Shlédněte také