Hubněte zdravě a chytře

Každá změna v zažitém životním stylu je těžká, hubnutí nevyjímaje. Možná jste slyšeli mnoho „zaručených receptů“, jak se zbavit přebytečných kil – dieta podle krevní skupiny, úplné vynechání sacharidů nebo strava založená na grapefruitu. Ve skutečnosti jde o to, že musíte snížit příjem kalorií, než kolik vaše tělo potřebuje, pokud se chcete zbavit přebytečných kilogramů.

Kalorie: Palivo pro vaše tělo

Kalorie jsou energií v jídle. Vaše tělo potřebuje energii a kalorie z jídla využívá jako „palivo“ pro fungování organismu. Energie z kalorií pohání každou vaši akci, od mrknutí až po běh na maratonu.

Sacharidy, tuky a bílkoviny jsou druhy živin, které obsahují kalorie a jsou hlavním zdrojem energie pro vaše tělo. Bez ohledu na to, odkud pocházejí, jsou kalorie, které jíte, přeměněny na fyzickou energii nebo uloženy ve vašem těle jako tuk.

Tyto uložené kalorie zůstanou ve vašem těle jako tuk, pokud je nevyužijete, a to buď snížením příjmu kalorií, takže vaše tělo musí čerpat zásoby energie, nebo zvýšením fyzické aktivity, abyste spálili více kalorií. Pokud nevíte, jak kalorie v potravě upravit, využijte kalorické tabulky, které vše spočítají za vás.

Je to jednoduché

BMI kalkulačka vám vypočítá, zda potřebujete zhubnout a kolik je vaše ideální váha. Základem hubnutí je držet se jednoduché rovnice. Pokud budete jíst více kalorií, než spálíte, přiberete. A pokud jíte méně kalorií a spálíte více kalorií prostřednictvím fyzické aktivity, zhubnete.

Zní to jednoduše. Je to však složitější, protože když zhubnete, obvykle ztratíte kombinaci tuku, svalové tkáně a vody. Také kvůli změnám, které se vyskytují v těle v důsledku hubnutí, budete možná muset dále snižovat kalorie, abyste mohli pokračovat v hubnutí.

Vyměňte kalorická jídla za zdravé recepty, čímž docílíte, že se z vašeho těla budou ztrácet pouze tuky, o které nikdo nestojí.

 

Shlédněte také