Fotopasti jsou nejlepšími pomocníky, když potřebujete střežit majetek

Je váš pozemek nedobytný? Zřejmě ne. Většina lidí nemá nijak zabezpečenou svou nemovitost. Ještě vás nikdy nikdo nevykradl? Můžete se spoléhat na to, že taková šance není vysoká nebo nemusíte zbytečně riskovat a pořídit si kvalitní zařízení, které vás bude informovat o všem, co se na vašem pozeku děje. Fotopasti jsou moderní zařízení, která si získala obrovskou oblibu nejen pro sledování divokých zvířat ve volné přírodě, ale především pro spolehlivou ochranu majetku.

Jaké jsou přednosti fotopasti?

Fotopast je malé zařízení, které má maskovaný vzhled a často i tvar. Zatímco kamera se umístí k domu, fotopast je zcela jiná. Ta se umístí na strom. Proč zrovna sem? Protože po umístění bude prakticky neviditelná a budete o ní vědět jenom vy. Fotopast je vybavena kvalitní optikou a citlivým PIR čidlem. Úkolem PIR čidla je detekovat tepelný pohyb. Když ho fotopast zaznamená, okamžitě vetřelce vyfotí nebo nahraje na video. Fotopast má noční přísvit, takže dokáže pořizovat záznamy i v nočních hodinách. Můžete si jí plně nastavit, třeba čas, kdy bude aktivní nebo si můžete zvolit, jestli má pořizovat videozáznam, fotografie nebo obojí.

Fotopasti jsou odolná zařízení, která jsou stavěná tak, by vydržela venku po celý rok a fungovala za všech teplot i za každého počasí. Jelikož jsou fotopasti na baterie, je jen na vás, kam je umístíte, můžete je mít na pozemku u domu, ale třeba také na zahradě nebo v lese, to už je jen na vás. Pokud máte velký pozemek, můžete mít klidně i více fotopastí. Běžná fotopast ukládá záznam na paměťovou kartu a vy si ho můžete prohlédnout buď na těle fotopasti nebo třeba v počítači. Pro účely ochrany majetku nemusí být vhodné zpětné prohlížení záznamu, mnoha lidem více vyhovuje GSM fotopast, jde o fotopast, která vám pořízené záběry okamžitě odešle na telefon formou MMS nebo na váš email. Vy tak budete mít neustálý přehled o tom, co se na monitorovaném místě děje. Fotopasti nejsou drahé a rozhodně by na žádném pozemku neměly chybět.

Shlédněte také