Ekologické způsoby, jak se zbavit starého vozidla

V dnešní době se každý zajímá o životní prostředí. Ať už kupujete nové vozidlo nebo berete svého psa na procházku, existuje mnoho faktorů, které musíte mít na paměti, pokud chcete být skutečně šetrní k životnímu prostředí. Jednou z nejobtížnějších věcí, kterou je třeba řešit, je likvidace starého, většinou nepojízdného, automobilu. Není moc ekologických způsobů, jak se starého vozidla zbavit. Pokud si nevíte rady, využijte služby SbohemAUTO.cz, kde skoro vše zajistí za vás.

Sešrotování a recyklace

Sešrotování a recyklace jsou dva nejjednodušší způsoby, jak se zbavit vozidla. Ekologická likvidace auta cena se odvíjí od množství použitelného šrotu. Není výjimkou, že za svůj autovrak můžete získat až 5000 CZK. K tomu získáte oficiální certifikát, který podrobně popisuje zničení vašeho vozidla v případě, že to budete potřebovat doložit. S plnou mocí bude o vaše staré auto postaráno. Jedinou vaší starostí je u likvidace vozidla odhlášení.

Autovraky se řadí do kategorie nebezpečného odpadu a to z jednoduchého důvodů. Mnoho nepojízdných automobilů obsahuje provozní kapaliny, které unikají do půdy a ničí nenávratným způsobem životní prostředí.

Prodejte své vozidlo

Staré vozidlo se můžete také pokusit prodat. Získáte méně peněz za prodej skrze inzerát, ale může to být pohodlnější, než jít přes oficiální kanály nebo obchodní zastoupení. Pokud si však chcete zajistit, že za něj dostanete dobrou cenu, pak se ujistěte, že jej vezmete do renomovaného prodejce, který vám může nabídnout dobrou cenu za vaše vozidlo. Opět platí, že podobně jako při obchodování platí, že čím kvalitnější je vaše vozidlo, tím více peněz za něj dostanete.

Druhou možností je vlastně jen darovat auto na charitu. Peníze za to nedostanete, ale pokud je příliš staré na to, abyste za něj získali nějakou finanční částku, a nejraději byste ho jen tak někomu věnovali na dobrou věc, zvažte jeho darování na charitu. Bude to ekologické a vy budete mít v pocit, že zároveň děláte něco dobrého pro svět.

Shlédněte také