Doba trvání hledání nové je v průměru 2 měsíce. Jobimi.cz je způsob, jak hledání urychlit

Pokud se ocitnete bez práce a pociťujete finanční tíseň, potřebujete práci co nejdříve. Pracovní portály, jakým je jobimi.cz, jsou skvělými pomocníky, jak si najít práci rychle a ještě takovou, o jakou opravdu stojíte.

Zvažte všechny své možnosti

Vytvořte si seznam kariérních možností, o kterých si myslíte, že by vás opravdu bavily, nejen těch, o kterých si myslíte, že je můžete dělat. Práce Hradec Králové může nabízet hned několik možností vhodných i pro vás.

Pravidelně aktualizujte svůj životopis

Zjistěte, co je ve vašem sektoru, co považováno za nadprůměrný životopis. Pokud si to můžete dovolit, zvažte možnost požádat o pomoc agenturu pro psaní životopis. Ne vždy se taková investice vyplatí. Některé nabídky práce jsou velmi konkrétní a profesionálně sepsaný životopis není nutný. Zkontrolujte vždy pravost údajů, aktuální telefonní číslo nebo neinfantilně znějící e-mail.

Nepodceňujte sílu průvodního dopisu

Průvodní dopis sice nečtou všichni náboráři, ale minimálně polovina ano. Průvodní dopis může být stejně důležitý jako samotný životopis. Mnoho lidí „neztrácí body“ kvůli svému životopisu, ale kvůli motivačnímu dopisu – nebo jeho nedostatku. Na jobimi.cz odešlete bez problémů více dokumentů.

Vytvořte šablonu motivačního dopisu a upravte ji tak, aby vyhovovala vašim potřebám. Konkrétní informace doplňujte podle nabízené pracovní pozice, například práce Liberec bude hledat vedoucího pracovníka, v průvodním dopise zdůrazněte své zkušenosti s vedením týmu.

Miřte pod i nad svou úroveň

Zajímejte se o zaměstnání nad a pod úrovní, na které aktuálně (nebo jste dříve) pracovali. Je těžké zobecnit, ale zvláště pokud změníte kariéru, musíte být realističtí ohledně úrovně příležitostí, které se vám mohou otevřít.

Shlédněte také