Chcete výhodně investovat do zlata? Zaměřte se na mince

Investice do zlata vždy byla výhodná a platí to i o současné době. Ovšem pro investory do zlata nastala krize, jelikož koronavirová pandemie donutila vlády vydat opatření, aby se na téměř 2 měsíce uzavřely největší švýcarské rafinérie. Ty pokrývají třetinu světové produkce zlata, takže je nyní na trhu velký nedostatek slitků, zejména zlatých a stříbrných. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí, to je důvod, proč se investoři nyní velmi zajímají o zlaté mince. Investice do nich je velmi výhodná, jaké mince ovšem pořídit?

Vídeňské zlaté mince

Stále více investorů objevuje půvab populárních vídeňských mincí Wiener Philharmoniker. Ty se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Jsou tak oblíbené, že je prodáte kdekoliv ve světě a představují velmi výhodnou investici. Pokud si myslíte, že zde zaplatíte peníze navíc jen za to, že jde o minci, jste na omylu. Mince Wiener Philharmoniker se prodávají za čistou cenu zlata a neplatíte zde DPH ani nic za přidanou sběratelskou hodnotu, jako je tomu u numismatických mincí. Mince Wiener Philharmoniker jsou dokonce výhodnější než švýcarské zlaté slitky. 1 minci lze pořídit i za cenu do 5000kč, nejde tedy jen o investici pro zámožné lidi, každý si může mince pořídit a ochránit tak svůj majetek.

Kde mince seženete?

Nejlepším místem pro nákup v České republice je prestižní firma Zlaté mince Numismatika, kterou najdete v Obecním domě v Praze. Můžete koupit mince i po kusech, ale nejvíce populární je nákup zapečetěných balení s hologramem po 10 nebo 20 kusech. Mince Wiener Philharmoniker nejsou jediným artiklem, můžete zde pořídit i jiné světově populární mince, například australské nebo kanadské s javorovým listem.

Shlédněte také