Chcete prodat investiční zlato? Poradíme, jak postupovat

Zlato je již odedávna nejpopulárnější investicí pro zachování hodnoty prostředků a jejich navýšení. Pokud si myslíte, že je vhodná doba pro prodej zlata, máte pravdu. Situace na burze je velmi příznivá a rovněž slabá koruna nahrává tomu, abyste se zlata výhodně zbavili na místě, kde za něj můžete utržit nejvíce peněz. Pokud jste ještě zlato nikdy neprodávali, neunáhlete se a nechte si poradit, jinak můžete zbytečně přijít o namalé množství peněz.

Zaměřte se na specializovanou firmu

Investiční slitky a mince se vyplatí prodávat pouze u specializovaných firem, které mají prokazatelné zkušenosti a historii. Takové firmy se totiž řídí aktuálním kurzem a vy zde můžete zlato prodat v tu nejvýhodnější dobu. Kurz zlata se mění několikrát za den, proto je vhodné se zaměřit na firmy, které se kurzem řídí. Rozhodně nedoporučujeme využívat pofidérních výkupů, kde se vykupují rovněž šperky a surové zlato.

Nejlépe pořídíte v Praze

Praha disponuje nejlepšími výkupy. Pokud jste z Prahy, vyplatí se zamířit přímo do Obecního domu, v druhém patře zde najdete firmu Zlaté mince – Numismatika, která vykupuje zlaté mince i slitky od známých rafinerií. Můžete zde však i prodat platinu, stříbro a paládium. Celý proces je transparentní a zlato je vykoupeno za aktuální hodnotu. U částek do 25 tisíc korun můžete zlato fyzicky přinést a odejít s hotovostí, u vyšších částek probíhá obvykle prodej v místě a peníze jsou převedeny na váš bankovní účet.

Postup při prodeji

Výkup zlata je rychlý a zabere jen krátkou chvíli. Zlato se vždy vykoupí za kurz aktuální k danému dni a celý postup má 4 fáze – předání zlata, jeho kontrola, fixace ceny a následná výplata. Zlato je kontrolováno zcela profesionálně a nedestruktivním způsobem. Pokud nejste z Prahy a chcete prodat zlato za výhodných podmínek, je vhodné firmu kontaktovat a domluvit se na postupu a podmínkách. Zlato vždy bylo a bude nejpopulárnějším investičním prostředkem a pokud s ním jakkoliv obchodujete, vždy se vyplatí obrátit na specialisty v oboru, kteří vám zajistí nejlepší ceny i podmínky.

Shlédněte také