4 podnikatelské tipy, které se budou hodit i vám

Proč lidé mění komfortní zaměstnanecký poměr za nejisté podnikání? Pro někoho jsou motivací peníze, pro jiného větší míra svobody a možnost seberealizace. Ale ať už jste se pro zásadní životní krok rozhodli z jakéhokoliv důvodu, podstatné je, jak budete k byznysu přistupovat. Následující tipy vám pomohou v začátcích i v momentě, kdy si nebudete vědět rady s rozvojem již zavedené firmy.

1. Podnikejte ve výhodnějším prostředí

Kdo se nechce smířit s příliš vysokým zdaněním, může podnikání přesunout do destinace, ve které firmy nemusí platit daň ze zisku. Legální daňová optimalizace v tzv. offshore zemích jde navíc ruku v ruce i s dalšími výhodami, jako jsou minimální byrokratická zátěž, anonymita vlastnictví (obvykle lepší řešení než svěřenecký fond) a posílení renomé značky při expanzi na některé světové trhy.

2. Podnikejte rychleji díky ready made firmám

Založení firmy není nic, co byste nezvládli, kamenem úrazu může být časová náročnost. Potřebujete-li ji mít k dispozici v rekordně krátkém čase, zvažte pořízení ready made společnosti. Převod je otázkou chvilky, zapotřebí je pouze podpis.

3. Inspirujte se tím, co funguje na zahraničních trzích

Abyste uspěli v podnikání, nemusíte být vizionáři jako Elon Musk. Pokud vám došly podnikatelské nápady, sedněte do letadla a zaleťte za inspirací do zahraničí. Anebo začněte surfovat po zahraničních webech a rozhlížejte se kolem sebe. Mnohé věci, které jinde fungují, nejsou na našem trhu jen proto, že si jich ještě nikdo nevšiml. S trochou štěstí budete první!

4. Když nevíte, v čem podnikat, zvolte franšízu

Budování vlastní značky vyžaduje nemalé úsilí a výsledek je přitom velmi nejistý. Franšíza sice není dokonalá a nevýhodou je nutnost vysoké vstupní investice, ale pro někoho, kdo vyžaduje poměrně vysokou míru bezpečí, jde o dobrou volbu.

Shlédněte také