4 jednoduché způsoby, jak pracovat efektivněji (a zvládnout vše včas)

Máte pocit, že ostatní zvládají úkoly mnohem rychleji a lépe než vy? Musíte v kanceláři trávit přesčasy, abyste stihli deadline? Možná jste jen nevěnovali pozornost několika maličkostem – začnete-li dodržovat následující doporučení, vymaníte se z bludného kruhu nestíhání.

1. Začněte nejtěžšími úkoly

Většina lidí má tendenci odkládat složité a nejméně příjemné úlohy na později. Nedělejte stejnou chybu a naopak se s nimi snažte vypořádat co nejdříve. Důvod je prostý – neutečete jim, a navíc by vám ke konci pracovní doby chyběl elán.

2. Vyčleňte si čas na korespondenci

Časté kontrolování schránky vás zbytečně zdržuje. Chcete-li si během práce udržet tempo, odepisujte pouze na urgentní e-maily a ostatní si nechte na později. Spoustu času vám ušetří vhodně zvolený CRM software, který komunikaci rovnou roztřídí k projektům.

3. Omezte osobní schůzky a porady

Debatám s ostatními členy týmu se zřejmě nevyhnete – a mnohdy jsou nezbytné pro dokončení zakázky. Někdy naopak zbytečně kradou drahocenný čas, proto je vhodné využívat i rychlejší způsoby komunikace. I v tomto směru vám udělá dobrou službu jednoduché CRM zdarma, prostřednictvím kterého můžete kdykoliv komunikovat s ostatními a sdílet s nimi veškeré dokumenty a média.

4. Zakažte si sociální sítě

Hodina denně na Facebooku, to jsou dva a půl dne za měsíc (víkendy nepočítáme), které doslova proflákáte. Za rok pak dokonce 30 dní. Zní to strašně? Někteří lidé tráví na sociálních sítích mnohem více času a nestačí se divit, že nestíhají důležité činnosti. Nebude to jednoduché, ale pokuste se těmto neřestem v pracovní době vyhnout. Naučte se relaxovat jinak – provádějte třeba některou z relaxačních technik nebo si popovídejte s kolegou, který sedí naproti v kanceláři.

Jak vidíte, za efektivitou se obvykle neskrývá nic moc jiného než určení priorit, používání chytrých nástrojů a sebekázeň. Vsadíme se, že vám od teď bude pracovat mnohem lépe.

Shlédněte také